خواندنی ها

چرا نمای سنگی برای ساختمان استفاده کنیم؟

برای نماها اصولاً از سنگ هایی که سطح ناصاف دارند استفاده میشود.همچنین در بعضی از نماها از سنگ هایی که سطح صیقلی دارند استفاده می شود(مانند مرمر)

انواع راهای نماشویی و اثر سرما در سنگ

نماشویی به چهار روش انجام میپذیرد.

چرا روز به روز شاهد افزایش استفاده سنگ در ساختمانها هستیم؟

یکی از پوشش های مناسب در ساختمان که استفاده آن روز به روز بیشتر میشود سنگ است . لذا متخصصین ما پیشرو در کفسابی سنگ ،ساب زنی،نماشویی با طناب و آشنای با فلسفه سنگ دلایل متناسبی را از سنگ در نمای ساختمان در چند مورد خلاصه کرده است.

آب باران و آلودگی ها چه تاثیری بر نمای ساختمان میگذارند؟

آب باران و اکسیژن موجود در هوا بر سنگ های دارای کانی اثر گذاشته و باعث ایجاد کثیفی و لکه روی سنگ میشود که با نماشویی قابل حل میباشد.

کفسابی چیست و مراحل انجام آن چگونه است؟

سنگ های کف هر کدام ساب مخصوص خود را دارند و از 11 مرحله تشکیل شده است.

طبقه بندی سنگ های طبیعی

سنگ ها به 5 گروه مانند گروه سنگ های ماسه و آذرین،گروه گرانیت،گروه گابرو و ... و همچنین از نظر شکل به 3 گروه رسوبی،آذرین و دگرگون تقسیم میشوند.

دستگاه کفسابی چیست؟

دستگاه ساب زنی دستگاهی است که کثیفی ها،لکه ها و نا همواری های سطوح را از بین برده و به 2 نوع تک فاز و سه فاز تقسیم میشود. دستگاه کفسابی سه فاز قدرت و سرعت بیشتری دارد و بیشتر در پروژه های بزرگ استفاده میشود و دستگاه تک فاز در ساختمان ها و مکان های کوچک که فاقد برق سه فاز هستند کاربرد دارد.

نکاتی برای مراقبت و نگهداری از سنگ ها

شرکت ایلیا ساب اولین دارنده ی محصولات مراقبتی و نگهداری سنگ هاست که این محصولات عبارتند از تشدیدکننده ی رنگ سنگ،تمیز کننده سنگ،ضد عفونی کننده،پاک کننده،واکس جامد و...

شستشوی نما با دستگاه واتر جت و تاثیر آن بر نمای ساختمان

با بوجود آمدن دستگاه واتر جت شستشوی نماهای سخت،جرم گیری،چربی سنگ ،سیمان و آجر سرعت بخشیده شده است و کیفیت بی همتایی داراست.

پولیش سنگ،پولیش ساختمان

با استفاده از روش پولیش سنگ و ساختمان سطوح کف و نما براق گشته و جلای مخصوصی به خود میگیرند. پولیش سنگ در دو نوع مایع و واکس ارائه میگردد که پولیش سنگ عبارتند از پولیش دیوار،پولیش کف و غیره...