خیلی راحت خانه خود را نوساز کنید

شما هم مثل من وقتی کلمه خانه نوساز به گوشتان می خورد، اولین تصویری که در ذهنتان تجسم پیدا می کند دربرگیرنده دیوارهای سفید، پنجره تمیز، بو نو و غیره است و توقع دیدن چنین صحنه هایی درمواجه با یک ساختمان نوساز را دارید؛ اما همه توان خرید ساختمان نوساز را ندارند یا از زندگی در واحدهای خیلی قدیمی خود راضی هستند و حاضر به تعویض آن نمی باشند. از این رو بیشتر آن هایی که در ساختمانی قدیمی ساز سکونت دارند، سعی می کنند تا با تعمیران قسمت های مختلف و کفسابی و انجام تغییراتی در ظاهر، علاوه بر رفع ایرادت نیزظاهر ساختمان خود را تا حدی نوساز کنند.

تکنیک ها و موارد فنی زیادی وجود دارد که شما می توانید با به کار بردن آن ها در واحدهای قدیمی خود، شکل ظاهری آن ها را مانند یک ساختمان نوساز کنید.

تکنیک های نوساز کردن ساختمان

  1.      همیشه تمیز نگه دارید

یک بار یکی از دوستان که نقاش ساختمان بود، قرار بود که دیوارهای یک منزل قدیمی ساز را رنگ کند. تعریف می کرد که وقتی وارد منزل شدم، احساس کردم که داخل برخلاف بیرون ظاهر خیلی نو دارد و هنگامی از که مالک ساختمان علت را جویا شدم، او بیان کرد که ما به صورت مرتب دیوارها و دیگر قسمت ها را از هر گونه آلودگی و کثیفی تمیز می کنیم.

تمیز نگه داشتن دیوارها، کف و غیره نه تنها باعث افزایش طول عمر آن ها می شود، بلکه همیشه ظاهر خانه شما مانند روز اول نو نگه می دارد.

  1.      ظاهر ساختمان خود را دریابید

اولین نمایی که از هر ساختمان در چشم است، ظاهر آن است. متاسفانه بسیاری از ساختمان ها بعد از چند سال به علت آلودگی و غیره ظاهر خود را از دست می دهد. بهترین راه برای تمیز کردن ظاهر، استفاده از خدمات نماشویی ساختمان است که با استفاده ازفشار آب قوی انجام می شود.

  1.      کف ها را جدی بگیرید

کف ساختمان های قدیمی بیشتر سنگ سرامیکی هستند که بعد از مدتی ظاهر و رنگ اصلی خود را از دست می دهند. همچنین ممکن است به علت استفاده زیاد یا افتادن وسایل سنگین بر روی آن دچار خراش، شکستگی یا تورفتگی نسبت به سطح بقیه سنگ ها شود. این نمای کف در هنگام ورود هر شخصی به خصوص خریدار بیشتر از همه به چشم می آید و بهترین راه برای رفع این نواقص، استفاده از تکنیک کفسابی است. کفسابی عملیاتی است که برای تنظیم و براق کردن سنگ و سرامیک کف منزل و ساختمان ها استفاده می شود.

  1.      رنگ کردن دیوارها

بیشتر شهرهای کشور در معرض آلودگی هوا قرار دارند و این مساله به غیر از تهدید سلامتی افراد، می تواند باعث ایجاد کثیفی هایی بر روی سطوح ساختمان به خصوص دیوارها شود. توصیه می شود که هر ساله با یک دستمال مرطوب دیوارها و سطوح را تمیز کنید و هر ده سال یکبار، آن ها را رنگ آمیزی مجدد کنید.

  1.      موتورخانه

یکی از معضلات اصلی ساکنان ساختمان قدیمی، موتور خانه و ترکیدگی لوله ها است. از آنجا که دستگاه موتورخانه و لوله ها عمر مخصوص به خود را دارند، بعد از تاریخ انقضا خود دچار ترکیدگی و نم پس دادن آن ها به ساختمان می شود و از این سلامت آن را تهدید جدی می کنند. متاسفانه از آنجا در قدیم بیشتر لوله ها را در زیر قرار می دادند، دسترسی به همه آن ها سخت است، از این رو تا جایی که می توانید لوله ها را بررسی کرده و آن هایی را که نیاز به تعویض دارند  با یک لوله جدید جایگزین کنید. همچنین موتورخانه و تجهیزات آن را هم بررسی کنید تا در صورت تعویض یا تعمیر اقدام کنید.

نظر خود را بنویسید