خواندنی ها

اگر سنگ ساختمان این مشکل را دارد، کفسابی انجام دهید

قصد فروش یک آپارتمان نوساز خود را دارید. در اولین مرحله، تلاش شما این است که تمامی ایرادات فنی و ظاهری را از بین ببرید؛ اما بعضی ازایرادات ظاهری هستند که در همان نگاه اول می تواند نظر خریدار را بزند و او را از قولنامه کردن واحد مسکونی پشیمان کند. یکی از این ایرادات نامیزان بودن و کثیف بودن سنگ ها است.

این مساله فقط در ساختمان های نوساز وجود ندارد، بلکه بیشتر می تواند در واحدهای قدیمی ساز مشاهده کرد. در واحد قدیمی بیشتر به خاطر استفاده مکرر، شاهد کثیف و نامیزان شدن آن ها نسبت به بقیه هستیم و باید در اولین مرحله اقدام به رفع این موارد کرد.  بهترین روش برای این کار، به کارگیری خدمات کفسابی است. البته خیلی از ساکنان، تمایلی به بهینه سازی سنگ های خود برای رفع این مشکل ندارند؛ ولی سنگ کثیف و نامیزان به راحتی بر چهره ساختمان شما اثر منفی می گذارد و حتی می تواند باعث کاهش قیمت فروش شود.

ما در این مقاله قصد داریم تا دلیل استفاده از کفسابی را برای ساختمان ها بیان کنیم؛ اما بهتر است که قبل از آن، کفسابی را تعریف کنیم.

کفسابی چیست؟

عملیات کفسابی را می توان به این صورت تعریف کرد:

همتراز کردن و براق کردن سنگ ها را کفسابی می گویند. به عبارتی از در این عملیات، سنگ ها از هر گونه جرم و کثیفی زدوده می شوند و همانند سنگ نو برق می زنند؛ فقط چند میلیمتر از سطح روی آن کاهش پیدا می کند.

دلایل کفسابی چیست؟

خدمات کفسابی مانند بقیه خدمات دیگر باید بسته به شرایط و نیاز مشتریان انجام شود، اما در حالت کلی چند دلیل را می توان برای حل این عملیات در نظر گرفت:

 1.      در ساختمان هایی که نقاشی دیوار دارند، احتمال ریختن قطرات رنگ برروی سرامیک و کف زمین وجود دارد. از بین بردن این رنگ ها از روی سنگ ها خیلی سخت است و بهترین راه استفاده از کفسابی است.
 2.      در ساختمان های نوساز که کار گچ کاری تازه انجام شده است، پودر گچ های بسیاری بر روی سنگ ها قرار می گیرد که چهره سنگ ها را زشت می کند.
 3.      در هنگامی که ساخت ساختمانی اتمام می شود، بیشتر سنگ های کف در حالت نامتوان وجود دارد. این نامتوازن بودن دلایل متعددی وجود دارد که یکی از دلایل آن، بی دقت کردن کارگران در نصب سنگ های ساختمانی است؛ به عبارتی دیگر، برای از بین بردن پستی و بلندهای روی سطح استفاده می شود.
 4.      کثیف شدن سنگ ها به خاطر استفاده متعدد. اگر شما سنگ های ساختمان خود را برای مدت طولانی تمیز نکنید، کثیفی و جرمی به حدی روی آن را می گیرد که دیگر با وسایل عادی نمی توان آن زدود و بهتریه و در واقع می توان گفت تنها ترین روش، استفاده از کفسابی است.
 5.      شیشه ای و براق کردن سنگ که نمای بسیاری زیبایی به ساختمان می دهد. این مساله در ساختمان های لوکس و ادارات دولتی اهمیت بیشتری دارد.
 6.      در مواقعی که سنگ های شما ترک های جزئی برمیدارد، می توانید با سنگسابی یا همان کفسابی نیز آن ها را از بین ببرید.

کدام ساختمان ها سنگسابی بیشتر از بقیه نیاز دارند؟

 •         ساختمان های نوسازی که در آن ها قطرات رنگ، پودرهای گچ بر روی سنگ ریخته شده است. همچنین ممکن است به خاطر نوبودن سنگ و شکل نگرفتن کامل آن ها، سنگ ها از حالت توازن خارج شوند.
 •         ساختمان های قدیمی که که رنگ روی سطوح بعد از چند سال از بین رفته است و کثیف شده اند.
 •         ساختمان های لوکس و فروشگاه های بزرگ که نیاز به کف های شفاف و براق برای جلب نظر مشتری یا افراد تردد کننده در آنجا دارند.
 •         مکان هایی مانند فرودگاه ها که محل عبور و مرور گردشگران خارجی بسیاری است.
 •         سالن هایی همایش بین المللی که در آن مراسم های جهانی با حضور کشورهای متعدد برگزار می شود.

 

 

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه شیشه های برج ها را تمیز می کنند؟

همه شما ساختمان پلاسکو را می شناختید؛ ساختمان بلندی که بعد از یک آتش سوزی گسترده، کامل در عرض چند ثانیه کامل فرو ریخت. پلاسکو اولین برج یا ساختمان بلندی بود که در تهران ساخته شد. بعد از پلاسکو کم کم برج های بلند دیگری هم ساخته شدند، بطوریکه پلاسکو دیگر در برابر آن ها هیچ بود؛ اما تفاوتی بین ظاهر بیرونی این ساختمان ها به وجود آمده است.

ساختمان های قدیمی بیشتر دارای پنجره بودند و این پنجره ها قابل باز و بسته شدند و فرد داخل ساختمان به راحتی می توانست بیرون را تماشا کند؛ البته هنوز ساختمان های بلند بسیار زیادی با این حالت در سطح شهرها وجود دارد. تمیز کردن شیشه های این پنجره ها خیلی آسان است. شرکت ها و افرادی وجود دارند که در زمینه پاک کردن شیشه پنجره یا همان نماشویی ساختمان فعالیت می کنند. آن ها برای این منظور از طناب هایی با دو قلاب استفاده می کردند و آن ها را به دو طرفین قسمت پنجره ها آویزان کرده و در صورت خرابی یک قلاب، سمت دیگر آن ها در آسمان نگه می داشت.

اما کم کم ظاهر بعضی از ساختمان های بلند به خصوص ساختمان های اداری مانند بانک ها و غیره تغییر کرد. بیشتر این ساختمان ها از نمای شیشه ای برای ظاهر بیرونی خود استفاده کردند؛ جدا از خطراتی که این نما می تواند داشته باشد، پاک کردن شیشه های آن ها دیگر مانند گذشته راحت نبود و در واقع مکانی دیگر برای قلاب گیری از هر طبقه وجود نداشت و این کار باعث پیچیده تر شدن فرآیند شستن و تمیز کردن شیشه ها شده است. حال این فعالیت زمانی پیچیده تر  و سخت تر می شود که ساختمان ما یک آسمان خراش باشد، همان آسمان خراش هایی که شما در فیلم های آمریکایی یا در شهرهای عربی مانند دبی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم توسط عکس مشاهده کرده اید.

برای تمیز کردن شیشه های این نماها،سه  راه می توان به کار برد:

 •         کارگرانی که دراین زمینه تخصص دارند، از طناب هایی از روی پشم بام آویزان شده و شیشه ها را تمیز می کنند.
 •         حتما کارگرانی را دیده اید که برروی یک تخته چوب از داربستی قرار گرفته و دیواری را رنگ یا تعمیر کنند، حال همین تخته ها را متحرک کنید؛ یعنی کارگر بر روی تخته هایی با حفاظ دور قرار گرفته و از بالا تا پایین شیشه های ساختمان های بلند را تمیز می کند. همچنین این تخته ها از روی پشت بام با استفاده از قلاب هایی نیز محکم چسبیده است. فقط کارگر از طنابی نیز به این دستگاه متصل است که به هر دلیلی از آن روی نیافتد.
 •         این روش را ممکن است که کمتر دیده باشید. در این روش کارگران بر روی صندلی هایی دوچرخه مانندی می نیشینند و با به صورت اتوماتیک از بالا تا پایین شیشه را ها تمیز می کنند. مزیت این روش، خسته نشدن کارگر به خاطر ایستادن طولانی مدت و کاهش خطراتی مانند افتادن بر روی زمین است. البته تمامی کارگران احتیاط های لازم برای کاهش هر گونه خطر در نظر می گیرند.

این تکنیک ها و روش های اصلی که بیان شد، فقط به منظور تمیز کردن شیشه های ساختمان های بلند استفاده نمی شود. نصب بنر، نصب شیشه، تعمیر نمای بیرونی ساختمان، نقاشی نمای بیرونی و غیره از نمونه مواردی هستند که می توان از این تکنیک ها نیز استفاده کرد.

از آنجا که تعداد آسمان خراش ها و برج های با نمای شیشه ای در کشورهایی آسیایی رو به افزایش است، مساله تمیز کردن یا کفسابی این شیشه های آن ها اهمیت بیشتری پیدا می کند. مهم ترین دلیل تمیز جلوه دادن نمای بیرونی ساختمان است و اینکه کثیفی ها باعث انعکاس نور بیشتری می شود که باعث اذیت دیگر افراد می شود.

 

شش دلیلی که باید ساختمان های قدیمی خود را حفظ کنید

"همه چیز قدیمی خوبه، جنس های جدید به مفت هم نمی ارزند." این جمله را بارها از زبان پدربزرگان و پدران در مورد همه چیز شنیده ایم. آن ها معتقند که کیفیت ها بعضی از جنس های امروزی به هیچ وجه مانند گذشته نیست.

این نکات را در بهسازی کف ساختمان ( کفسابی ) خود در نظر بگیرید

زمانی که صحبت از بهسازی و ترمیم ظاهر ساختمان می شود، یکی از قسمت های مورد توجه اهالی نیز کف ساختمان است.

کفسابی در تهران،کف سابی در تهران،سنگ سابی در تهران،ساب زنی در تهران،ساب سنگ تهران ،ساب زدن سنگ در تهران

کفسابی در تهران و قیمت کفسابی در تهران دو عنصر اصلی در ساختمان است که پیمان کاران به آنها اهمیت زیادی قائل هستند.گروه کفسابی ایلیا ساب یا منصفانه ترین قیمت کفسابی در تهران و برترین کیفیت کفسابی در تهران و با 30 سال تجریه کفسابی در تهران و سنگ سابی در تهران به شما این اطمینان را میدهد که تیم کفسابی ما بهترین تیم کفسابی در تهران میباشد.

کفسابی سنگ،کف سابی سنگ،ساب زنی سنگ،سنگ ساب تهران،ساب سنگ،ساب زن

ساب زنی سنگ باعث براقیت بی نظیر سنگ و باعث رفع شدن پستی بلندی،کثیفی های ناشی از چرک،سیاهی،روی سنگ می شود امروزه مهندسین ساختمان و پیمان کار های با تجربه برای زودتر به فروش رساندن ساختمان های نوساز یا چند سال ساخت کفسابی سنگ ساختمان را بهترین راه حل میدانند

کف ساب

کف ساب خوب برای انجام دادن یک ساب درجه یک و براق کردن سنگ های کف باید از لقمه های ساب براق کننده ایتالیایی یا همان ساب ایتالیایی و یا کفسابی ایتالیایی استفاده کند.

قیمت کفسابی، هزینه سنگ سابی متری 2 هزار تا 17 هزار تومان

کلیه مواردی که در قیمت کفسابی تاثیر گذار هستند.

ساب زدن سنگ

اکثر کسانی که با ما تماس میگیرند مشکلات و سوالات زیادی درباره تمیز کردن سنگ کف دارند که در ادامه به آن جواب داده ایم:

کف شوی،فرچه شوی،زمین شوی

کفشویی یا زمین شویی نوع دیگر کفسابی است که هزینه ی کمتری نسبت به ساب زدن دارد. برای کفشویی از دستگاه های کفسابی استفاده می شود که کیفیت مطلوب تری داشته باشد و برای سطوحی مانند سرامیک،بتنی،سنگی و ... که کثیفی سطحی دارند، استفاده میشود و اگر به طور مرتب از این روش استفاده شود،دیگر نیازی به عملیات کفسابی و صرف هزینه ی بالا نیست.