کفسابی موزاییک

کفسابی موزاییک به عمر این محصول را بیشتر می کند. موزاییک از جمله مصالح ساختمانی است که بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. موزاییکها یک نوع کفپوش میباشند که بسیار متراکم و منسجم است.

از جمله کشورهایی که بسیار از موزاییکهای تک لایه ای استفاده مینمایند کشور آلمان و ایتالیا میباشد و در ایران نیز تنها یک کارخانه در یزد به تولید موزاییک های تک لایه ای پرداخته است.

روش های کفسابی موزاییک

کفسابی موزائیک های شیاردار : به صورت سیم فرچه باید شستو شود و به خاطر شیارهایی که دارد قابل ساب زدن و کفسابی کردن نیست .

ساب زدن و کفسابی موزاییک های صاف : که با چند مرحله ساب زنی صیغلی و براق انجام می شود.

ساب زدن و کفسابی موزاییک های شیار دار و ساده و طرح دار و طرح گرانیت و سنگسابی موزاییک های طرح سنگ :با حرفه ای خاصی و توسط ماشین های خاص و حرفه ای انجام میشود بگونه ای که موزايُیک همانند سنگ براق می گردد و مانند روز اول نو می شود.

انواع موزاییک ها که در صنعت کف سازی استفاده می شود

سنگ موزاییک یکی از سنگهای پرکاربرد در صنعت کف سازی میباشد به طوری که سنگ موزاییک به دلیل استقامت بالا و ز یبایی و طرح های خاصی که دارد، امروزه

بسیار مورد توجه میباشد این سنگ در انواع و اقسام گوناگون وجود دارد از نوع ساده و رنگی گرفته تا نوع طرح دار و برجسته و شیار دار بهتر است.

نوع طرح دار درحیاط و نوع شیار دار همم، در ورودی پارکینگ استفاده شود تا در زمستان و موقعی که کف خیس است شاهد لیز خوردن افراد و خودرو ها نباشیم.

کفسابی موزاییک باید با دقت انجام شود تا بهترین نتیجه را بدهد.

یا افزایش دلار بر قیمت کفسابی موزاییک نیز تاثیر دارد

با افزایش قیمت دلار و ارز بدلیل واردات سنگ ها و سنباده های ساب سنگ از ایتالیا مقداری قیمت کفسابی موزاییک نیز افزایش میابد.

برای برخی از ساب زن ها که از ابزار ها و مراحل سابزنی ایرانی استفاده میکند در قیمت ها هیچگونه تفاوتی ایجاد نشده قیاص کار و ابزار های ایرانی با ایتالیایی و فرانکفورتی در کیفیت و ماندگاری ان است.

کفسابی موزاییک که با مراحل اصولی ایتالیایی پایدار میشود، بسیار شفافیت طولانی به سنگ فرش ها میبخشد و باعث میشود که دیگر موزاییک هرگونه کثیفی و الودگی را به خود جذب نکند و سالیان سال صیغل و تمیز بماند.

 

نظر خود را بنویسید