شستشوی نما

شستشوی نما

یکی از انگیزه های اصلی در شستشوی نما تلاش برای حذف آلاینده های مضر مانند اکسید گوگرد و نیتروژن و دیگر آلودگی های باران اسیدی از نمای ساختمان می باشد. این آلاینده ها باعث تسریع روند تخریب شدن ساختمان می شوند. بنابراین برای بازگرداندن زیبایی نمای ساختمان شستشوی نما یا همان نماشویی روش مناسبی می باشد.

مزایای شستشوی نما

 •         ترمیم سنگ های تخریب شده
 •         زیبا سازی و درخشندگی نمای ساختمان
 •         جلوگیری از فرسودگی
 •         پاکسازی نمای ساختمان از جرم و کثیفی

انواع روش شستشوی نما

 •         نماشویی با داربست
 •         نماشویی با استفاده از طناب
 •         نماشویی با دستگاه واترجت
 •         نماشویی با استفاده از کمربند حفاظتی

شستشوی نما با داربست

شست و شوی نما با داربست ایمنی بیشتر ، افزایش کیفیت و سرعت عمل را به همراه دارد.

شستشوی نما با طناب

این روش بدون استفاده از داربست انجام می شود . فرد نماشور با استفاده از طناب راپل شستشوی نما را انجام می دهد. از ویژگی های شستشوی نما با طناب تعرفه و هزینه کم آن می باشد.

مدت زمان اجرای شست و شوی نما

معمولا بین 1 تا 3 روز طول می کشد تا شست و شو انجام می شود. مدت زمان شست وشو به متراژ و میزان آلودگی نما بستگی دارد.

 

شستشوی نما با دستگاه واتر جت

شستشوی نما با دستگاه واتر جت یک فرایند بسیار موثر برای انجام نماشویی است. واتر جت یک سیستم مقرون به صرفه و کارآمد برای نماشویی  درایوهای بتونی و آجری ، برج های مرتفع ، قسمتهای پاسیو و کفپوش و... می باشد. این دستگاه به یک آب پاش فشار قوی متصل می باشد که آب شهری را با فشار بالا به نمای مورد نظر پاشش می دهد. فشار آب در دستگاه وارت جت بین 300 تا 400 بار می باشد.

انواع دستگاه واتر جت :

 •         واتر جت آب گرم
 •         واتر جت آب سرد
 •         واتر جت ثابت مرکزی
 •         واتر جت برقی
 •         واتر جت با موتور بنزینی

شستشوی نما با واتر جت آب گرم :

برای نماشویی مکان های صنعتی ، آشپزخانه صنعتی ، پالایشگاه های نفتی ، تعمیرگاه ها ، سقف سالن ها و مکان هایی که چربی و آلاینده زیادی وجود دارد، شستشوی نما با واتر جت آب گرم انجام می شود. این دستگاه بخار و آب گرم را با فشار 250 بار و  دمای 150 درجه سانتی گراد به نمای مورد نظر تزریق می کند.

برای نماشویی بناهای تاریخی  به دلیل قدمت بناها و عدم تحمل فشار آب از روش واتر سند بلاست و واتر جت آب سرد استفاده می کنند.

شستشوی نما با واتر سند بلاست :

برای شستشوی سطوحی با جرم سخت و سطوح رسوب شده ، پاکسازی رسوبات آهکی ، رنگ زدایی ، رسوب زدایی  و ماسه زدایی استفاده می شود. دستگاه واتر سند بلاست دارای آب با فشار 500 بار ، سیلیس و برق 3 فاز می باشد.

ماده سیلیس باتوجه به رسوب ایجاده شده بر روی نما استفاده می شود. ماده سیلیس کل چربی و گرد و غبار موجود بر روی نمای مورد نظر را پاکسازی می کند.

شستشوی نما آجری

برای جفظ دوام و مقاوم سازی نمای آجری شست و شوی آن با دستگاه واترجت ، کمی سیلیس و مواد نانو انجام می شود. نمای آجری از گذشته تا به امروز به دلیل زیبایی ، مورد استفاده صنعت ساختمان قرار گرفته است.

 

 

شست وشوی نمای شیشه ای

شست و شوی شیشه با استفاده از مواد نانو باعث ماندگاری طولانی مدت تمیزی شیشه می شود.

هزینه شستشوی نما به چه عواملی بستگی دارد ؟

تیم متخصص ایلیا کفسابی با بروز کردن دستگاه های نماشور خود ، تعرفه و هزینه مشتری را کاهش داده اند.

 1.      متراژ ساختمان : هرچه متراژ سطح مورد نظر بیشتر باشد بر هزینه شستشوی نما تاثیر گذار می باشد.
 2.      میزان آسیب دیدگی سطح نما : منظور از آسیب دیدگی، شکستگی ، لقی و فاصله گیری سنگ ها می باشد.
 3.      میزان آلودگی سطح نما : میزان کثیفی و جرم موجود بر روی نما در هزینه شستشوی نما تاثیر گذار می باشد. زیرا نماشور باید زمان بیشتری را صرف شستشو کند.

ایلیا کفسابی با استفاده از مواد شوینده مخصوص نماشویی و کفسابی ساختمان بهترین کیفیت را به مشتری ارائه می دهند. جهت اطلاع از قیمت کفسابی و نماشویی همین حالا با ما تماس بگیرید. متخصصین با تجربه و حرفه ای ایلیا کفسابی در منطقه 22 گانه تهران و حومه شهر خدمات را ارائه می دهد.

نظر خود را بنویسید

نظرات

تاریخ ایجاد: 1397/12/3 04:54 ب.ظ

سلام خسته نباشید ما یه ساختمان  ۸ طبقه داریم که برای شستشوی نماش   مزاحم شما شدیم   و میخواهیم که قبل از انجام یک مشاوره و بازدید به عمل بیارید ممنون
1 805 801 0937
آقای رنجیده