این نکات را در بهسازی کف ساختمان ( کفسابی ) خود در نظر بگیرید

زمانی که صحبت از بهسازی و ترمیم ظاهر ساختمان می شود، یکی از قسمت های مورد توجه اهالی نیز کف ساختمان است. از آنجا که کف ساختمان بیشتر مورد استفاده و تردد افراد قرار می گیرند، آسیب پذیرتر هستند و زودتر از بقیه رنگ و روی خود را از دست می دهند و از این رو در جلسه ترمیمی که بین اهالی ساختمان برقرار می شود، اولین موردی است که در لیست برای بهسازی قرار می گیرد.

دلایل زیادی برای علت آسیب دیدن کف و بهسازی آن ها وجود دارد؛ شاید بتوان عوامل آسیب دیدن کف ساختمان را شکستگی در اثر ضربه یا هوا (در صورتی جنس سنگ به کار رفته مناسب نباشد)، به هم ریختگی تراز کف که ممکن است به خاطر فشارهای بیش از حد وسایل سنگین مانند اتومبیل باشد یا در اثر استفاده زیاد، رنگ و روی آن از بین برود. این مشکلات بر روی کف در زیباسازی ساختمان شما اثر منفی خواهد گذاشت و از آنجا که، اولین نقطه دیده شده توسط افراد در هنگام ورود به ساختمان است و در واقع بیشتر از همه جلوی چشم است، پس باید نگاه ویژه به آن داشت. همچنین یکی از معیارهای قیمت گذاری بر روی ساختمان کف آن است. هر چه کف از زیبایی اصلی خود فاصله داشته باشد، تاثیر منفی بر قیمت نهایی آن خواهد داشت.

بهترین راه برای بهسازی کف منزل استفاده از خدمات کفسابی است. از آنجا در ساخت کف از سنگ و سرامیک استفاده می شود و ترمیم و بهسازی آن ها کار خیلی ساده ای نیست، به خصوص هنگامی که قصد براق تر کردن و همتراز کردن آن ها را داشته باشید، از کفسابی استفاده می شود.

کفسابی را می توان شامل تکنیک هایی دانست که باعث براق تر، همتراز کردن و از بین بردن سطوح شکستگی جزئی دانست؛ اما در کنار کفسابی باید به نکات دیگری هم توجه کرد که در ادامه این نکات را بیان خواهیم کرد.

مقاله زیر را قبل از شروع خواندن ادامه باید بخوانید

کفسابی چیست و مراحل انجام آن چگونه است؟

نکات بهسازی کف ساختمان

  1.      نوع خسارت کف ساختمان را تعیین کنید.

 سنگ ها شکسته اند، تراز آن ها به هم خورده است، رنگ و روی آن ها از بین رفته است و غیره. برای از بین بردن هر کدام از آن ها تکنیک های خاصی باید به کار گرفته شود. همچنین جنس کف ساختمان هم تعیین کننده نوع متد به کار گرفته شده است؛ برای مثال نمی توان برای کف های چوبی از روش های رنگ کردن سرامیک استفاده شود.

  1.      از متخصصین کمک بگیرید

وقتی که صحبت از تعمیرات می شود، همه در این امر متخصص می شوند یا آشنا و دوستی دارند؛ اما وقتی پای عمل می رسد، به صورت ناگهان همه غیبشان می دهد. بهسازی یا همان تکنیک های کفسابی، فعالیت فوق العاده تخصصی است و نمی توان با یک فرچه یا سمباده به جان سرامیک و سنگ افتاد و آن ها را تمیز کرد. برای اینکه نتیجه عالی دریافت کنید، باید از یک شرکت فعال در این زمینه یعنی سنگسابی و بهسازی کف ساختمان کمک بگیرید.

  1.      از یک گوشه شروع کنید

قبل از اینکه اقدام به شروع سریع کنید، ابتدا تکنیک مدنظر خود را از یک گوشه شروع کرده و بر روی آن تست کنید تا نتیجه و بازخورد تکنیک مورد استفاده را دریابید.

  1.      کثیفی ها را از بین ببرید

قبل از شروع به هر عملیاتی، ابتدا باید کثیفی های بر روی سنگ ها را تمیز کنید؛ جرم ها، آشغال، خاک و غیره را از با آب و تی به صورت کامل تمیز کنید. اگر جرمی مانند آدامس بر روی زمین چسبیده بود، با محلول و مواد خاص از بین ببرید.

  1.      در زمان مناسب اقدام کنید

تمیز کردن سنگ ها نیاز به اقدام در زمان مناسب دارد. در مواقعی که هوا خیلی سرد و محل شما روباز است، سرما تاثیر منفی بر روند کار شما خواهد گذاشت و سرعت کار شما را کند خواهد کرد. همچنین در هنگام بارندگی برای تعمیر سنگ های روباز هیچگاه اقدام نکنید. از آنجا که شما آب و مواد ساختمانی را برای بهسازی کف به کار میگیرید، باید زمانی را صرف خشک شدن و استفاده آن ها در نظر بگیرید؛ از این رو در هوای سرد و بارانی این زمان نه تنها بیشتر خواهد شد، بلکه خیس و یخ زدن مواد می تواند نتیجه عکس روی کار شما داشته باشد. 

نظر خود را بنویسید